Синдром зап'ястного каналу - хвороба програмістів і «дачників»

15 КВІ 14
Синдром зап'ястного каналу - хвороба програмістів і «дачників»

Синдром зап'ястного каналу - хвороба програмістів і «дачників»

Синдром зап'ястного каналу - обмеження серединного нерву в кар пальному (зап’ястному) каналі. Нерв в області зап'ястя «залягає» між сухожиллями згиначів пальців і кисті, і при перевантаженні таких може здавлюватися.

Симптоми вдавлення серединного нерву в зап'ястному каналі проявляються у вигляді відчуття поколювання, що стріляють, пекучих болів в кисті. Болі посилюються переважно в нічний час доби і після навантажень. У ряді випадків пацієнту необхідно постійно рухати пальцями, пензлями, що суб'єктивно створює поліпшення. Серединний нерв також регулює трофіку кисті, тому «хвора кисть» може мати синюшний відтінок (ціаноз), гіпергідроз (підвищена пітливість).

Компресію нерву викликає підвищена нераціональна динамічна або статичне навантаження на сухожилля кисті. Наприклад, при тривалій роботі з комп'ютерною мишкою (статичне навантаження) або з лопатою (динамічне навантаження). Перевантажуючись, сухожилля запалюються і здавлюють нерв.

При ураженні нерву порушуються його електрофізіологічні характеристики (проведення нервового імпульсу), що вимагає тривалого лікування.

Лікування синдрому зап'ястного каналу має певний алгоритм. Суть комплексної терапії зводиться в зменшенні компресії нерву запаленими сухожиллями і поліпшення провідності по нерву. Серед лікарських засобів використовується локальне введення препаратів в наручний канал, фармакотерапія (анти-конвульсанти, трициклічні антидепресанти,

судинні препарати), фізіотерапевтичні методи.

Профілактика синдрому  зап’ястного каналу — недопущене перенавантаження  зап’ястя при трудовій діяльності. При фізичній  роботі: лопата, граблі и т.д. необхідно ситуаційне  використання напульсників  еластичного  бинтування. При роботі с комп’ютерною  мишкою запобігати  пере розгинання  п'ясти використовуючи  підлокітник.

Ортопед-травматологОпанасенко Владимир

Опанасенко Володимир Вікторович

Ортопед-травматолог

Сертифікований спеціаліст з плазмотерапії (ПРП).

"У пацієнтів вікових груп використовую введення гіалуронової кислоти у суглоби та індивідуальні реабілітаційні програми, що дозволяє значно відтермінувати чи уникнути заміни суглобів".

НевропатологИвченко Юлия

Івченко Юлія Анатоліївна

Невропатолог

Спеціалізація: болі у спині, мігрені.

"Пацієнтам з хворобою Паркінсона та хворобою Альцгеймера призначаю фармакотерапію згідно останніх міжнародних протоколів. Я прибічник використання мінімальної кількості препаратів, роблю акценти на індивідуальних програмах".

Клінічна діяльність
Контакти