Шум у вухах, проблема діагностики та лікування

03 ТРА 14
Шум у вухах, проблема діагностики та лікування

Шум у вухах, проблема діагностики та лікування

Шумом у лікарської практики називають об'єктивні чи суб'єктивні звукові відчуття, що виникають у вусі або голові.

Дуже часто пацієнти на прийомі у невролога скаржаться на шум у голові. Шум у голові може бути об'єктивно чутним (доктор і пацієнт) або суб'єктивно (тільки пацієнт). Зазвичай суб'єктивний шум пов'язаний з ураженням слухового апарата на будь-якому відрізку, також він може виникати при абсолютно інтактному звуковому аналізаторе (неаудіологіческій шум), як правило такий шум виникає при порушенні звуко проведення  і може виникати внаслідок запальних процесів в середньому вусі, а також при запалених височино- нижньощелепного суглоба.

У практиці невролога дуже часто зустрічаються так звані судинні шуми, що виникають внаслідок атеросклеротіческго, гіпертонічного ураження магістральних артерій голови і шиї, мальформацій та аневризм головного мозку.

Наявність вушного шуму є мультидисциплінарної проблемою отоларинголога, невролога, терапевта, при необхідності нейрохірурга.

Дуже частою проблемою є тиннитус, суб'єктивний вушний шум, який важко піддається лікуванню, вимагає використання тиннитус-Маскер, антидепресантів, нейролептиків. При шумах судинного ґенезу, пов'язаного з атеросклеротичними ураженнями, призначаються вазо активні препарати, контроль рівня ліпідів в крові.

Якщо шум викликаний наявністю мальформацій або аневризм, можливе використання хірургічних методів лікування, радіочастотної деструкції.

Перед лікуванням шуму у вухах необхідно перш за все правильно діагностувати етіологію (причину) шуму, не затягувати зі зверненням за допомогою до невролога, ЛОРА.

НевропатологИвченко Юлия

Івченко Юлія Анатоліївна

Невропатолог

Спеціалізація: болі у спині, мігрені.

"Пацієнтам з хворобою Паркінсона та хворобою Альцгеймера призначаю фармакотерапію згідно останніх міжнародних протоколів. Я прибічник використання мінімальної кількості препаратів, роблю акценти на індивідуальних програмах".

Клінічна діяльність
Контакти