Профілактика мігрені

03 ТРА 14
Профілактика мігрені

Профілактика мігрені

Мігрень одне з труднокурабельних неврологічних захворювань. Одним з першорядних моментів є не допущення розвитку мігренозних нападів - профілактика.

Для страждають на мігрень деякі продукти харчування і фактори зовнішнього середовища можуть виступати в якості стимуляторів.

Ось перелік продуктів яких варто утримуватися пацієнтам з мігренню і / або значно зменшити їх зміст в харчовому раціоні:

1.Копчене або консервоване м'ясо, їжа «фаст-фуд».

2.Зрілий сир.

3.Віскі, пиво, червоне вино, шампанське.

4.Чорний шоколад.

5.Овочі з високим вмістом нітратів, нітритів.

Одним з інгредієнтів цих продуктів (чорний шоколад, особливо, сири), є тирамін - речовина з групи біогенних амінів, що міститься у високих концентраціях в білкових продуктах з тривалим терміном зберігання. Володіючи судинозвужувальну дію, він може підвищувати кров'яний тиск, провокуючи головний біль або мігренозний напад.

Різні харчові добавки (ароматизатори, емульгатори, глютамат), консерванти, що знаходяться в напівфабрикатах, продуктах швидкого приготування можуть впливати на судинний тонус, провокуючи головний біль.

Алкоголь підсилює кровопостачання головного мозку, порушує авторегуляцію судинного тонусу. Вживання спиртних напоїв, навіть у малих дозах (еквівалент 10-20 мл етилового спирту) може миттєво провокувати мігренозний напад.

Весняне загострення мігренеподібних головних болів може бути пов'язано не обов'язково з метеорологічних факторами. Причиною може бути вживання ранніх овочів (редис, огірки, помідори), фруктів (полуниця), багатих нітритами і нітратами.

Образ життя: хронічна втома недосип, стреси, нерегулярне харчування, обжерливість в рівній мірі посилюють головні болі, як и продукти харчування.

При дотримання рекомендацій по харчуванню и образу життя у наших пацієнтів  с мігренню вдається  значній мірі зменшити кількість мігренозних  головних болях.

Відео по темі

НевропатологИвченко Юлия

Івченко Юлія Анатоліївна

Невропатолог

Спеціалізація: болі у спині, мігрені.

"Пацієнтам з хворобою Паркінсона та хворобою Альцгеймера призначаю фармакотерапію згідно останніх міжнародних протоколів. Я прибічник використання мінімальної кількості препаратів, роблю акценти на індивідуальних програмах".

Клінічна діяльність
Контакти