Про інсульт та інфаркт

15 ЛЮТ 21
Про інсульт та інфаркт

Про інсульт та інфаркт

Основною причиною виникнення інсультів та інфарктів є недостатнє постачання кров'ю всіх внутрішніх органів і особливо головного мозку. Чи знаєте ви, що 80% ранніх інфарктів та інсультів може бути припинено?

Уникнути інсульту та інфаркту можливо проводячи профілактичні діагностичні заходи і модифікуючи стиль життя.

В першу чергу, це контроль основних лабораторних показників:

1. Рівень глюкози: 3,30-6,1 мілімолей на літр.

2. Артеріальний тиск не більше 140/90 мм.рт.ст.

3. Рівень холестерину безпосередньо пов'язаний з ризиком інфаркту та інсульту:

- < 5,2 ммоль/л — відсутність ризику;

- 5,2 — 7,8 ммоль/л — умовний ризик;

- > 7,8 ммоль/л — високий ризик.

Лабораторний контроль за показниками бажано здійснювати один раз в 6 місяців, при підвищенні референтних значень обов'язковий візит до лікаря.

Контроль факторів ризику забезпечується не обов'язково фармакологічно. Спосіб життя: харчування, рухова активність (кардіо навантаження по 30 хвилин щодня), відсутність шкідливих звичок забезпечують оптимальні рівні глюкози, артеріального тиску, холестерину.

Харчування: уникати продуктів з високим глікемічним індексом: пиво, смажену картоплю, продукти, що містять модифікований крохмаль, смажену картоплю, здоба, гамбургери, солодкі газовані напої, енергетики, меню фаст-фуд. Високохолестеринові продукти: твердий сир (максимальна кількість холестерину в максимальній біодоступній формі), жирний сир, яйця, свинина. Вживання кухонної солі має бути обмежена - не більше 35 г на добу.

І найголовніше — нормалізація індексу маси тіла: масу тіла (в кілограмах) ділимо на зріст (у метрах) в квадраті і отримуємо шукану величину, яка становить 19-25 одиниць. Збільшення ІМТ більше ніж на 5 одиниць збільшує ризик виникнення інфаркту на 25-30% відповідно.

Саме у пацієнтів з індексом маси тіла 20-24 одиниці максимальна тривалість життя.

НевропатологИвченко Юлия

Івченко Юлія Анатоліївна

Невропатолог

Спеціалізація: болі у спині, мігрені, панічні атаки, міастенія, полінейропатиї.

"Пацієнтам з хворобою Паркінсона та хворобою Альцгеймера призначаю фармакотерапію згідно останніх міжнародних протоколів. Основний акцент при лікуванні – точне встановлення причинно-наслідкових зв’язків та підбір адекватної медикаментозної терапії. Я прибічник використання мінімальної кількості препаратів, роблю акценти на індивідуальних програмах реабілітації та системному підході".

Клінічна діяльність
Контакти