Основною причиною виникнення інсультів та інфарктів є недостатнє постачання кров'ю всіх внутрішніх органів і особливо головного мозку. Чи знаєте ви, що 80% ранніх інфарктів та інсультів може бути припинено?
Уникнути інсульту та інфаркту можливо проводячи профілактичні діагностичні заходи і модифікуючи стиль життя.
В першу чергу, це контроль основних лабораторних показників:
1. Рівень глюкози: 3,30-6,1 мілімолей на літр.
2. Артеріальний тиск не більше 140/90 мм.рт.ст.
3. Рівень холестерину безпосередньо пов'язаний з ризиком інфаркту та інсульту:
- < 5,2 ммоль/л — відсутність ризику;
- 5,2 — 7,8 ммоль/л — умовний ризик;
- > 7,8 ммоль/л — високий ризик.
Лабораторний контроль за показниками бажано здійснювати один раз в 6 місяців, при підвищенні референтних значень обов'язковий візит до лікаря.
Контроль факторів ризику забезпечується не обов'язково фармакологічно. Спосіб життя: харчування, рухова активність (кардіо навантаження по 30 хвилин щодня), відсутність шкідливих звичок забезпечують оптимальні рівні глюкози, артеріального тиску, холестерину.
Харчування: уникати продуктів з високим глікемічним індексом: пиво, смажену картоплю, продукти, що містять модифікований крохмаль, смажену картоплю, здоба, гамбургери, солодкі газовані напої, енергетики, меню фаст-фуд. Високохолестеринові продукти: твердий сир (максимальна кількість холестерину в максимальній біодоступній формі), жирний сир, яйця, свинина. Вживання кухонної солі має бути обмежена - не більше 35 г на добу.
І найголовніше — нормалізація індексу маси тіла: масу тіла (в кілограмах) ділимо на зріст (у метрах) в квадраті і отримуємо шукану величину, яка становить 19-25 одиниць. Збільшення ІМТ більше ніж на 5 одиниць збільшує ризик виникнення інфаркту на 25-30% відповідно.
Саме у пацієнтів з індексом маси тіла 20-24 одиниці максимальна тривалість життя.


Івченко Юлія Анатоліївна
Невропатолог
Спеціалізація: болі у спині, мігрені, панічні атаки, міастенія, полінейропатиї.
"Пацієнтам з хворобою Паркінсона та хворобою Альцгеймера призначаю фармакотерапію згідно останніх міжнародних протоколів. Основний акцент при лікуванні – точне встановлення причинно-наслідкових зв’язків та підбір адекватної медикаментозної терапії. Я прибічник використання мінімальної кількості препаратів, роблю акценти на індивідуальних програмах реабілітації та системному підході".