Причини виникнення болю в шиї

01 СІЧ 22
Причини виникнення болю в шиї

Причини виникнення болю в шиї

Шия найбільш мобільний відділ нашого хребта. З точки зору механіки, все навантаження з плечового пояса (рук і лопаток) і голови переноситься на шию.

 

Для правильного утримання голови в роботу включаються десятки м'язів шиї і тулуба і навіть стегон. Коли ми сидимо або ходимо шийні хребці постійно акумулюють на собі все навантаження, це основна причина вразливості шиї.

 

Болі в шиї виникають у 99% випадків при тривалих статичних навантаженнях: водіння машини, робота в офісі, носіння важких рюкзаків, системне користування смартфоном в режимі перегляду фільмів, ігор, відправлення текстових повідомлень. Статика призводить до запалення м'язів та зв'язок, формування екструзій та міжхребцевих гриж. Захворювання може починатися як поступово так і раптово.

 

Біль може бути локальним з розвитком симптому "кришталевої вази", коли пацієнт через біль не може повернути шию і тримає її руками, уберегючись від страждань. За наявності гриж, болючі відчуття можуть транслюватися в руку, супроводжуючись онімінням і слабкістю в руці. Характерно посилення болю у руці при повороті голови убік болю, за наявності здавлення нерва грижів диска.

 

Для встановлення діагнозу необхідна консультація невролога або ортопеда. Тільки після огляду лікаря призначається діагностика: МРТ або рентгенологічне дослідження. Основне завдання лікування, ліквідувати запалення, набряк нерва та болючий м'язовий спазм.

 

Тільки після зникнення болю лікар призначає лікувальну фізкультуру, кінезітерапію, масаж. Основний метод профілактики це лікувальна фізкультура. Запорукою успіху є формування м'язового корсета за допомогою фізичних вправ.

 

Фізичні навантаження повинні бути правильно підібрані з урахуванням протрузий, гриж і нестабільності шийного відділу хребта. Серед рекреативних засобів можна рекомендувати теренкур, плавання, пілатес, йогу.

Автор: Опанасенко Володимир

Ортопед-травматологОпанасенко Владимир

Опанасенко Володимир Вікторович

Ортопед-травматолог

Сертифікований спеціаліст з плазмотерапії (ПРП).

"У пацієнтів вікових груп використовую введення гіалуронової кислоти у суглоби та індивідуальні реабілітаційні програми, що дозволяє значно відтермінувати чи уникнути заміни суглобів".

НевропатологИвченко Юлия

Івченко Юлія Анатоліївна

Невропатолог

Спеціалізація: болі у спині, мігрені.

"Пацієнтам з хворобою Паркінсона та хворобою Альцгеймера призначаю фармакотерапію згідно останніх міжнародних протоколів. Я прибічник використання мінімальної кількості препаратів, роблю акценти на індивідуальних програмах".

Клінічна діяльність
Контакти