Поліневропатія

15 ЛЮТ 21
Поліневропатія

Поліневропатія

Поліневропатія – це системне захворювання периферичних нервів. Походження поліневропатії різноманітне.

Поліневропатія проявляється відчуттям оніміння, стріляючим та пекучим болем в кінцівках (частіше в ногах, «зона носків»), слабкістю в кистях та стопах.

За тривалістю захворювання поділяються на гострі та хронічні.

Гострі захворювання характеризуються швидким розвитком (години - дні), виникають на фоні перенесених інфекційних захворювань. Такі невропатії потребують екстреної госпіталізації в неврологічний стаціонар або інфекційне відділення. Зволікання з госпіталізацією може призвести до інвалідизації або летального результату.

Хронічні поліневропатії не такі «підступні», але значно погіршують якість життя та працездатність. Як правило, являються ускладненням цукрового діабету, інтоксикації, онкопатології.

Пацієнтам з цукровим діабетом для попередження ускладнень, а саме діабетичної поліневропатії необхідний обов’язковий огляд невролога.

Особи з алкогольною залежністю мають пам’ятати, що токсичний вплив алкоголю спричиняє загибель периферичних нервів, викликаючи виражені зміни ходи (хиткість при ходьбі, широко розставлені ноги), тривалі та мученицькі болі в кінцівках. Така група пацієнтів вимагає мультидисциплінарного підходу зі сторони невролога, терапевта та нарколога.

При перших симптомах поліневропатії звернення до невролога являється обов’язковим.

Спеціаліст визначиться з переліком необхідних досліджень (для виявлення причини), встановить чіткий діагноз та призначить відповідне лікування. При своєчасному виявленні поліневропатії можна в найближчі місяці домогтися усунення больової симптоматики, покращення рухової та чутливої функції периферичних нервів.

НевропатологИвченко Юлия

Івченко Юлія Анатоліївна

Невропатолог

Спеціалізація: болі у спині, мігрені, панічні атаки, міастенія, полінейропатиї.

"Пацієнтам з хворобою Паркінсона та хворобою Альцгеймера призначаю фармакотерапію згідно останніх міжнародних протоколів. Основний акцент при лікуванні – точне встановлення причинно-наслідкових зв’язків та підбір адекватної медикаментозної терапії. Я прибічник використання мінімальної кількості препаратів, роблю акценти на індивідуальних програмах реабілітації та системному підході".

Клінічна діяльність
Контакти