Хочемо відразу застерегти наших пацієнтів, особливо тих, хто вперше звертається в нашу клініку, про самостійне обстеження та проведення такого дорогого дослідження як МРТ "навмання".
Всі МРТ апарати мають різні характеристики: потужність, роздільну здатність, програмне забезпечення, що впливає на якість візуалізації.
Крім цього, є різні протоколи дослідження. Наприклад, МРТ головного мозку може проводитися з контрастом або без, може бути стандартним або розширеним. Дослідження мосто-мозочкових кутів або обстеження в режимі ангіографії також можуть відноситися до МРТ головного мозку.
Пацієнт, зазвичай, керується двома критеріями: де болить і скільки коштує процедура. І якщо ціна - справа індивідуальна, то зону дослідження повинен визначати лікар.
У нашій практиці найчастіше зустрічаються такі випадки:
-болить голова в потиличній частині. Пацієнт робить МРТ головного мозку. А треба було робити МРТ або навіть рентген шийного відділу хребта;
-при болях в області лопатки пацієнт записується на МРТ грудного відділу хребта. А необхідно було робити МРТ плечового суглоба або шийного відділу хребта, оскільки проблеми в цих зонах можуть віддавати болем в область лопатки.
Тому при болях будь-якої локалізації важливо спочатку звернутися до профільного лікаря, який встановить причину і направить вас на потрібне обстеження.
Дивіться також:


Івченко Юлія Анатоліївна
Невропатолог
Спеціалізація: болі у спині, мігрені, панічні атаки, міастенія, полінейропатиї.
"Пацієнтам з хворобою Паркінсона та хворобою Альцгеймера призначаю фармакотерапію згідно останніх міжнародних протоколів. Основний акцент при лікуванні – точне встановлення причинно-наслідкових зв’язків та підбір адекватної медикаментозної терапії. Я прибічник використання мінімальної кількості препаратів, роблю акценти на індивідуальних програмах реабілітації та системному підході".