МРТ хребта та суглобів VS рентгенографія хребта та суглобів

24 ЛЮТ 21
МРТ хребта та суглобів VS рентгенографія хребта та суглобів

МРТ хребта та суглобів VS рентгенографія хребта та суглобів

Все частіше пацієнти задаються питанням: «Що інформативніше МРТ чи рентгенографія при дослідженні суглобів та хребта?»

Безумовно, клінічне значення рентгенографії важко недооцінити в травматології (при гострій травмі), в ортопедії при порушеннях осанки (сколіотична хвороба, плоскостопість та ін.).

МРТ – метод дослідження організму за допомогою магнітного поля.

Рентгенографія ж заснована на використанні іонізуючого випромінювання. Навіть «малодозові» рентген-апарати при дослідженні кісткової системи дають значне променеве навантаження.

МРТ безпечний та високоспецифічний метод, який дозволяє візуалізувати не тільки кісткові структури (як при рентгенологічному дослідженні), але і м’язи, зв’язки, сухожилля, міжхребетні диски, зміни в кістковому мозку. Зміни у всіх вищеперерахованих органах і тканинах МРТ визначає вже на ранніх етапах розвитку, випереджаючи рентгенологічну картину приблизно на півроку. Наприклад, при дослідженні тазостегнових суглобів кістовидна перебудова голівки стегнової кістки або МР-ознаки асептичного некрозу визначаються на 5-7 місяців раніше, чим при рентгенологічному дослідженні.

Звичайно, необхідність конкретного методу дослідження визначає лікуючий лікар.

Ортопед-травматологОпанасенко Владимир

Опанасенко Володимир Вікторович

Ортопед-травматолог

Сертифікований спеціаліст з плазмотерапії (ПРП).

"У пацієнтів вікових груп використовую введення гіалуронової кислоти у суглоби та індивідуальні реабілітаційні програми, що дозволяє значно відтермінувати чи уникнути заміни суглобів".

Клінічна діяльність
Контакти