Головний біль при стоматологічній патології

17 ЧЕР 14
Головний біль при стоматологічній патології

Головний біль при стоматологічній патології

Нерідко головний біль може бути асоційованим із стоматологічною патологією, що часто недооцінюють неврологи ті інші лікарі суміжних спеціальностей.

Навіть у зрілому та похилому віці мають місце зародки постійних восьмих (як правило) зубів, які розташовані в кістковій тканині верхньої та нижньої щелеп. За наявності провокуючих факторів - переохолодження, травми, інфекційні зхворювання і навіть стрес, може виникаті запальний процес в області зуба.

В результаті виникає ірадіюючий біль в області скроні, ока, гайморової пазухи, вуха, скроневої області, за- і підщелепної області. При розвитку клінічної симптоматики болю тривалий чай, до піроку, цей біль може не локалізуватися безпосередньо в ротовій порожнині. Через велику кількість нервових зв'язків у волокнах трійничного нерву, яки інервує більшу частину голови, пацієнти суб'єктивно визначають цей біль як головний.

Лікування починається, найчастіше, з прийому анальгетиків, протизапальних препаратів. На початковому етапі самолікування протягом декількох тижнів пацієнти відчувають покращення. Хронізація болю змушує звертатися за медичною допомогоюдо невролога або терапевта.

Починається рутинне обстеження: доплерографія, огляд окуліста, МРТ головного мозку. Лікування:антиконсульсанти, антидепресанти, що приносять значне полегшення на декілька місяців. І лише коли біль проявляєтьсґ в ротовій області, тоді пацієнт звертається до стоматолога, і після проведення ортопантомаграми, КТ щелеп, вдається встановити правильний діаноз. Пацієнт направляється на хірургічне лікування в щелепно-лицеве відділення. Через декілька місяців після оперативного лікування біль проходить.

Друга група симптомів пов'язана із перевантаженням скронево-нижньошщелепного суглобу внаслідок патології прикусу. Біль посилюється після розмови, пережовування жорсткої їжі. При пальпації визначається різка болючість скронево-нижньощелепного суглобу внаслідок його запалення. Огляд стоматолога дозволяє визначити патологі. прикусу, яка являється причиною перевантаження жувального м'язу і суглобу. Лікування зводиться до виправлення патологіїї прикусу за допомогою носіння капи, брекет-систем тощо.

НевропатологИвченко Юлия

Івченко Юлія Анатоліївна

Невропатолог

Спеціалізація: болі у спині, мігрені.

"Пацієнтам з хворобою Паркінсона та хворобою Альцгеймера призначаю фармакотерапію згідно останніх міжнародних протоколів. Я прибічник використання мінімальної кількості препаратів, роблю акценти на індивідуальних програмах".

Клінічна діяльність
Контакти