Головний біль і патологія шийного відділу хребта

18 ТРА 14
Головний біль і патологія шийного відділу хребта

Головний біль і патологія шийного відділу хребта

Часто пацієнти на прийомі у невролога скаржаться на головні болі в шийно-потиличної-тім'яної області, що посилюються після тривалого перебування в положенні сидячи, знаходження на протязі, стресових факторів. Больовий симптомокомплекс може посилюватися запамороченням, хиткість, підвищенням артеріального тиску, нудотою. Різноманіття клінічних проявів обумовлено анатомо-фізіологічними особливостями шийного відділу хребта:

-наявність симпатичного (утворення нервових клітин) хребетного сплетення,

-проходження  хребетних артерій в поперечних відростках хребців.

-стимуляція пропріорецепторів (передають інформацію про положення голови відносно тулуба),

-велике кількість м'язових груп, що забезпечують рухи голови.

Завдяки складним нейрофізиологічними процесам (ще остаточно не вивченим) взаємодії пропріоцепторів, зорового і вестибулярного аналізаторів, забезпечується орієнтація в просторі. При порушенні функції одного або декількох ланок виникають відповідні скарги.

При тривалих статичних навантаженнях (їзда за кермом, робота за комп'ютером) на шийний відділ хребта відбувається перевантаження суглобового-зв'язкового апарату з розвитком асептичного запалення в місці перевантаження і формуванням больового синдрому. При подразненні больових рецепторів біль може іррадіювати в тім'яну і потиличну частину голови.

Переохолодження, стрес викликають м'язовий спазм і обмеження обсягу рухів.

При запаленні відбувається роздратування симпатичного сплетення, звуження хребетної артерії, що супроводжується запамороченням, нудотою і блювотою.

Лікування даної нозології вимагає ретельного діагностичного підходу, прицільного використання фармакологічних засобів, комплексного відновного лікування.

Автор: івченко Юлія

НевропатологИвченко Юлия

Івченко Юлія Анатоліївна

Невропатолог

Спеціалізація: болі у спині, мігрені.

"Пацієнтам з хворобою Паркінсона та хворобою Альцгеймера призначаю фармакотерапію згідно останніх міжнародних протоколів. Я прибічник використання мінімальної кількості препаратів, роблю акценти на індивідуальних програмах".

Клінічна діяльність
Контакти