Біль в спині

22 ЛЮТ 21
Біль в спині

Біль в спині

Біль в спині - сигнал про проблему з хребтом. Як часто, провівши робочий день перед монітором, ми йдемо додому з ниючим болем в попереку або в потилиці, вночі не висипаємося через болі в хребті, зранку розбиті їдемо на роботу… Трудові будні відволікають від болю в спині (забуваємося), і так триває роками.

Відвідавши лікаря, відчуваємо полегшення на декілька місяців, але скарги знову по-тихеньку повертаються. Лікар зробив все: оглянув, призначив препарати, провів лікування, дав рекомендації і обов’язково призначив повторний огляд через декілька місяців, навіть якщо нічого не болить. Але чи прислухаємося ми до них? Адже саме невиконання рекомендацій призводить до рецидивування скарг. Хребет не переносить довготривалих статичних навантажень, особливо в положенні сидячи.

    Як розірвати порочне коло повернення болю в спині?
  1. Після кожної години сидіння, обов’язково встати, походити, розім’ятися, виконати елементарні гімнастичні вправи для м’язів плечового поясу. Тривалість такої розминки всього лише до 5 хвилин.
  2. Не менше трьох разів на тиждень (оптимально – п’ять) відвідувати фітнес-центри. Перевага надається вправам з акцентом на м’язи спини, плечового поясу.15-20% тренувань мають займати вправи кардіологічного напряму.
  3. Уникати протягів, кондиціонерів, коли потік повітря направлено на спину, плечі, шию.
  4. В обідню перерву не ходити на «перекури», а пройтися в середньо-швидкому темпі 20-30 хвилин.

Так, результат не змусить себе довго чекати! Через півроку ви відчуєте значне зменшення або відсутність болю в хребті, покращення якості життя, здоровий сон, хороший настрій.

Відео по темі

Ортопед-травматологОпанасенко Владимир

Опанасенко Володимир Вікторович

Ортопед-травматолог

Сертифікований спеціаліст з плазмотерапії (ПРП).

"У пацієнтів вікових груп використовую введення гіалуронової кислоти у суглоби та індивідуальні реабілітаційні програми, що дозволяє значно відтермінувати чи уникнути заміни суглобів".

Клінічна діяльність
Контакти