Остеохондроз

22 ЛЮТ 21
Остеохондроз

Остеохондроз

Остеохондроз не являється хворобою, але цей термін часто використовують для опису дегенеративних змін, які відбуваються в міжхребцевих дисках.

Міжхребцеві диски – це м’які пружні диски між хребцями, наповнені желеподібною речовиною. Міжхребцеві диски являються амортизатором хребта, даючи йому можливість згинатися та скручуватися, а нам – свободу в рухах. Зміни в стані міжхребцевих дисків можуть виявлятися в будь-якому з відділів хребта, однак частіше зустрічається поперековий та шийний остеохондроз.

Причиною остеохондрозу можуть бути осеоартрит, грижа міжхребцевого диску, стеноз спинномозкового каналу. Ці захворювання викликають сильні болі в спині через створюваний тиск на спинний мозок.

Що сприяє розвитку остеохондрозу? Протягом життя наші міжхребцеві диски втрачають рідину, внаслідок чого відстань між хребцями зменшується, понижується амортизуюча здатність та гнучкість дисків. Мікророзриви та мікротріщини в зовнішній оболонці міжхребцевих дисків також приводять до того, що диски повільно руйнуються.

Хто схильний до ризику остеохондрозу? Люди, які змушені виконувати тяжку фізичну роботу з підняттям тягарів, мають зайву вагу, порушення осанки. Травми спини (наприклад, при падіннях) також можуть стати поштовхом до розвитку дегенеративних процесів хребцевих дисків і як наслідок появі симптомів остеохондрозу.

Захисною реакцією хребців на зменшення амортизуючої прокладки між ними являється нарощування кісткової тканини, так звані «кісткові шпори». Ці утворення згодом можуть створювати тиск на нервові корінці, викликаючи болі в спині, шиї, попереку, часто викликають болі, поколювання, оніміння нижніх або верхніх кінцівок, болі в області серця, які понижують активність людини та приводять її на консультацію до лікаря ортопеда, невролога, а іноді до кардіолога.

Лікування остеохондрозу має проводитися після детального обстеження кваліфікованим лікарем з застосуванням сучасних методів медикаментозної терапії (обезболювання), фізіотерапії, лікувального масажу, мануальної терапії та лікувальної фізкультури. У виняткових випадках потрібне оперативне втручання. Безпосередня участь пацієнта в процесі лікування та профілактики, виконання всіх рекомендацій лікуючого лікаря при лікуванні остеохондрозу – обов’язкова!

Ортопед-травматологОпанасенко Владимир

Опанасенко Володимир Вікторович

Ортопед-травматолог

Сертифікований спеціаліст з плазмотерапії (ПРП).

"У пацієнтів вікових груп використовую введення гіалуронової кислоти у суглоби та індивідуальні реабілітаційні програми, що дозволяє значно відтермінувати чи уникнути заміни суглобів".

НевропатологИвченко Юлия

Івченко Юлія Анатоліївна

Невропатолог

Спеціалізація: болі у спині, мігрені.

"Пацієнтам з хворобою Паркінсона та хворобою Альцгеймера призначаю фармакотерапію згідно останніх міжнародних протоколів. Я прибічник використання мінімальної кількості препаратів, роблю акценти на індивідуальних програмах".

Клінічна діяльність
Контакти