Хвороба Паркінсона

22 ЛЮТ 21
Хвороба Паркінсона

Хвороба Паркінсона

Хвороба Паркінсона має однакову поширеність у всіх етнічних групах. Поширеність в країнах Європи та Північної Америки складає 1-3 випадки на 1000 населення.

У віковій групі старше 60 років поширеність хвороби Паркінсона зростає. Дебют захворювання, як правило, припадає на вік 62-68 років. Бувають випадки розвитку хвороби Паркінсона в 18-20 років (ювенільний Паркінсонізм).

Біохімічна основа паркинсонізма – нестача дофаміна, який не виробляється в наслідок загибелі клітин чорної субстанції головного мозку.

    Основні симптоми хвороби Паркінсона:
  • Тремор, який посилюється при хвилюванні переважно в кистях та ступнях.
  • Підвищення м’язового тонусу (ригідність).
  • Гіпокінезія – збіднення рухів, рухи втрачають «емоційне забарвлення». Вираз обличчя – «маска».
  • Зміна ходи: пацієнти сутуляться, через силу встають з постелі.

В теперішній час хвороба Паркінсона не вирок, детально визначені стандарти надання медичної допомоги даній категорії пацієнтів. Лікуванням хвороби Паркінсона займається лікар невролог.

При правильному підборі протипаркінсонічних препаратів та хорошої переносимості терапії, пацієнти довгий час зберігають працездатність, активну життєву позицію.

Відео по темі

НевропатологИвченко Юлия

Івченко Юлія Анатоліївна

Невропатолог

Спеціалізація: болі у спині, мігрені, панічні атаки, міастенія, полінейропатиї.

"Пацієнтам з хворобою Паркінсона та хворобою Альцгеймера призначаю фармакотерапію згідно останніх міжнародних протоколів. Основний акцент при лікуванні – точне встановлення причинно-наслідкових зв’язків та підбір адекватної медикаментозної терапії. Я прибічник використання мінімальної кількості препаратів, роблю акценти на індивідуальних програмах реабілітації та системному підході".

Клінічна діяльність
Контакти