Доказова медицина

Доказова медицина - це "сумлінне, явне та розумне використання поточного кращого обґрунтованого доказу у прийнятті рішення про медичну допомогу пацієнтам" (джерело: Marwick C (1997). Proponents Gather to Discuss Practicing Evidence-Based Medicine. Journal of the American Medical Association. 278 (7): 531-532.).

Як пацієнту серед "медичного різноманіття" зробити вірний вибір, отримати гарантію якості лікування?

Гарантія якості медичних послуг базується на використання безпечних методів діагностики, лікування, які пройшли ретельну наукову перевірку.

У країнах Європи, США клінічні рішення по використанню методів діагностики та лікування приймається на основі доказових даних про безпеку та ефективність фармакологічних препаратів, а точніше, на принципах доказової медицини.

Основний постулат доказової медицини - не використовувати препарати, лікувально-діаностичні маніпуляції з недоведеною ефективністю.

В нашій клініці використовується науково-обгрунтована клінічна практика (Evidence based clinical practice EBCP), яка спирається на ресурси доказової медицини, рекомендації МОЗ України та власні клінічні протоколи, що базуються на великому досвіді лікарів.

Принципи роботи клініки неврології та нейроортопедії:

-призначення пацієнтам досліджень, необхідних в даній клінічній ситуації, використання ліків з доведеною ефективністю;

-контроль якості та ефективності лікування на всіх етапах за принципом зворотнього зв'язку лікар-пацієнт;

-використання телемедицини та спеціалізованих інтренет-ресурсів у складних діагностичних випадках, комунікація лікарів клініки неврології та нейроортопедії з колегами із провідних закладів МОЗ України. 

Ці основні стратегії надання неврологічної допомоги дозволяють попередити необґрунтовані призначення лікувальних процедур, фармпрепаратів, діагностичних маніпуляцій у наших пацієнтів, забезпечити безпечне та ефективне лікування. 

Статті про доказову медицину ви можете прочитати за посиланням.

Наші фахівці