Запаморочення

26 ЛИС 13
Запаморочення

Запаморочення

Запаморочення — відчуття уявного обертання в різних площинах самого себе та оточуючих предметів — є однією із найрозповсюдженіших скарг пацієнта при зверненні до невролога або терапевта.

На практиці термін “запаморочення” ширше і включає всі стани, які проявляються ознаками орієнтації в просторі (хиткість, відчуття втрати свідомості).

Рівновагу підтримує три основні системи: зорова, сенсорна (рецептори), вестибулярна. При ураженні цих систем або зв'язків між ними і виникає порушення просторової орієнтації.

Причинами запаморочення можуть бути: захворювання серця та судин, неврологічні та психогенні розлади, ЛОР захворювання.

Запаморочення як ізольований симптом зустрічається дуже рідко. Характер запаморочення, частота нападів допомагають встановити його причину.

- При хворобі Меньєра (накопичення ендолімфи) сильне запаморочення супроводжується закладеністю вуха, шумами у вусі. Такі напади можуть тривати від 2 до 8 годин .

- При доброякісному позиційному запамороченніі (купололітіаз) напади запаморочення тривають від декількох секунд до декількох хвилин и провокуються положенням голови. Такі запаморочення можуть проходити самостійно і добре піддаються лікуванню.

- Якщо запаморочення супроводжується підвищенням тиску, головним болем, виділеннями зі слухового проходу, ці симптоми кажуть про запалення в області внутрішнього вуха. Як правило, такий стан є ускладненням бактеріальної інфекції із залученням лабіринту (органу рівноваги). Необхідне термінове звернення за медичною допомогою, оскільки можливий розвиток вторинного гнійного менінгиту, стійкої вестибулярної дисфункції та інвалідизації.

Нестабільність артеріального тиску у поєднанні із запамороченням, непритомними станами, втратою свідомості, головним болем, слабкістю м'язів однієї половини тіла може свідчити про захворювання головного мозку та серцево-судинної системи. В цьому випадку не варто затягувати із зверненням до лікаря.

В Києві лікуванням запаморочення займаються кваліфіковані лікарі неврологи. Призначенню медикаментозної терапії обов'язково передує ретельне медичне обстеження.

Відео по темі

Клінічна діяльність
Контакти