Лікування ВСД

26 ЛИС 13
Лікування ВСД

Лікування ВСД

Вегетосудинна дистонія (ВСД), або нейроциркуляторна дистонія (НЦД) проявляється в роботі різних відділів нервової системи.

При зверненні у клініку основними скаргами та симптомами при ВСД є головний біль, прискорене серцебиття, відчуття нестачі повітря, стан тривоги, збільшення артеріального тиску. Дані стани виникають раптовоо та тривають від декількох хвилин до декількох годин.

Задача лікаря — знайти причину вегетативних розладів. Причини вегетосудинної дистонії найчастіше це: неврози, психоемоційні перевантаження, захворювання щитоподібної залози, гормональний дисбаланс, дискінезія шлунково-кишечного тракту, а також індивідуальні особливості.

Існує декілька основних типів вегетативних кризів:

- симпатоадреналові (підвищення артеріального тиску, пульсу, стану тривоги, серцебиття)

- вагоінсулярні (зниження артеріального тиску, пульсу, рівня цукру в крові, загальна слабкість, стани запаморочення)

- змішані.

ВСД, яка не лікується, у поєднанні з іншими несприятливими факторами може стати причиною розвитку інших захворювань та станів, що мають психосоматичний початок. Це артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, бронхіальна астма, виразкова хвороба.

Симптоми ВСД не загрожують життю, не інвалідизують, але значно знижують працездатність та якість життя.

Лікування вегетосудинної дистонії потребує ретельного індивідуального підбору препаратів, комплексу вправ та тривалої терапії. Тривалої — тому що симптомокомплекс ВСД формується не один день, місяць, а декілька років. Багато пацієнтів страждають ВСД ще з раннього дитинства.

Досягти успіху в лікуванні ВСД можна виключно спільними зусиллями лікаря та пацієнта.

Особливу увагу, окрім медикаментозної терапії, приділяють психогігієні, нормалізації режиму праці та відпочинку, збалансованому харчуанню, рекреації.

Лікуванням ВСД займаються лікарі неврологи (невропатологи). Фахівці Кліники неврології "time+" мають досвід та гарні результати у лікуванні даного симптомокомплексу.

Читайте також:

про диференційну діагностику ВСД з іншими захворюваннями

про профілактику ВСД

Клінічна діяльність
Контакти