Лікування головного болю

26 ЛИС 13
Лікування головного болю

Лікування головного болю

Головним болем називають будь-яке больове відчуття від брів до тімені.

Серед первинних скарг при зверненні до лікаря головний біль займає 1 місце, дещо випереджаючи біль у спині.

Існує більше 100 різновидів головного болю. Ось лише деякі з них: мігрень, головний біль напруження (тензіонна цефалгія), кластерний головний біль, головні болі через ураження судин, абузусний головний біль (через безконтрольний прийом ліків), біль через захворювання головного мозку тощо.

Головний біль напруження (ГБН), або тензіонна цефалгія, - найчастіша форма головного болю, 45-80% в популяції. Цей вид болю проявляється двостороннім відчуттям стискання помірного характеру у скроневій, тім'яній та лобовій областях. Перші симптоми проявляються в молодому віці та можуть тривати роками. Найчастіше тензіонна цефалгія зустрічається у офісних працівників (до 70%). Причини виникнення: високий рівень тривожності, спадкова схилність, стресовий фактор, тривала напруга зорових м'язів, вегето-судинна дистонія (ВСД, або нейроциркуляторна дистонія, НЦД).

Мігрень проявляється приступами інтенсивного пульсуючого головного болю, частіше в одній половині голови і, як правило, супроводжується світло- та звукобоязню. Частіше мігренню страждають жінки.

Провідним фактором в розвитку мігрені є спадкова схилність. Самолікування, безконтрольний прийом ліків при мігрені загрожують розвитком мігренозного інсульту та/або абузусного головного болю.

Абузусний головний біль  (від слова — абузус - надлишок, зловживання) - це головний біль, який виникає при надлишковому використанні анальгетиків більше 3 місяців. Раніше використовувались такі терміни, як “рикошетний” головний біль, лікарський головний біль, агальгетик-залежний головний біль, головний біль відміни. Цей різновид головного болю стоїть на 3 місці за розповсюдженням після мігрені та тензіонної цефалгії. Головний біль розвивається або значно погіршується під час надлишкового прийому анальгетиків. До цього різновиду болю схильні, як правило, пацієнти, які займаються самолікуванням.

Кластерний (пучковий) головний біль — це приступи раптового, не пульсуючого головного болю інтенсивного характеру в області ока, як правило, в нічний час. Нападии супроводжуються занепокоєнням, ажіотацією, почервонінням ока, закладеністю носа. Зазвичай, кластерний головний біль зустрічається у чоловіків атлетичної статури у віці від 30 до 40 років. Причина виникнення на даний момент не вивчена. Можливі тривалі ремісії захворювання до декількох років.

Лицевий біль (больові синдроми в області обличчя), як правило, ототожнюються із запаленням трійчастого нерва. Це симптомокомплекс, що проявляється нападами виснажуючого болю однієї половини обличчя. Захворювання триває роками та часто потребує постйної терапії. Важливо: звернення до лікаря та усенення запального процесу у трійчастому нерві в перші дні хвороби суттєво мінімізує перехід процесу в хронічну форму.

Для успішного лікування головних та лицевих болей необхідно встановити їхню можливу причину, виключити наявність супутнього захворювання, адекватно підібрати медикаментозну терапію, засновану на переносимості та ефективності препаратів, по можливості використовувати фізіотерапевтичні та немедикаментозні методи лікування.

Спеціалісти Клініки неврології та ортопедії time+ успішно займаються діагностикою та лікуванням головного болю всіх різновидів. Ви помітите значне покращення стану з перших днів!

Відео по темі

Клінічна діяльність
Контакти