м. Київ, вул. Дж. Маккейна, 26,
ст.м. Звіринецька
(ст.м. Дружби народів)
Пн - Пт: 8:00 - 21:00
Сб: 9:00 - 14:00
0 800 339 729 (дзвінки безкоштовні)

Депресія — симптоми і лікування

Механізм розвитку депресії можна звести до такої простої схеми: Внутрішній конфлікт, стрес, травма або фізичне виснаження (вагітність, пологи, тривалі тяжкі захворювання, екстремальні умови, постійний аврал на роботі, алкоголізм тощо). Виснаження організму загалом і нейромедіаторів нервової системи, зокрема, особливо "гормону щастя" - серотоніну. Розвиток власне захворювання – від субдепресивних станів до тяжкої депресії. Звідси різні назви: посттравматична, постродова, алкогольна, медикаментозна, затяжна, хронічна тощо. депресія. Подумайте добре та згадайте, з чого все почалося? А тепер дайте відповідь собі на питання, як довго ви себе погано відчуваєте? Якщо 6 і більше місяців, то можна говорити про наявність захворювання. Не відкладайте візит до лікаря, якщо нічого не робити, симптоми тільки посилюватимуться

Види та симптоми

Дистимія, субдепресія Характеризується зниженням настрою, але ще дотягує до повної картини депресії. Симптоми Зниження настрою. Усі події постають у сірих та негативних тонах, ті речі та події, які раніше приносили радість і мали сенс, або стираються з пам'яті, або викликають повну байдужість. Когнітивні порушення Зниження концентрації уваги, забудькуватість, розсіяність, загальмованість мислення, невпевненість у собі, нерішучість, прокрастинація (відкладення справ потім). Депресивний епізод. Далі може статися перший депресивний епізод з повною картиною депресії, але короткочасний. З кожним епізодом симптоми важчі та триваліші. При збереженні травмуючого фактора та відсутності лікування розвивається депресія. Залежно від особливостей психіки, може розвинутись біполярний розлад – це чергування гіпоманії та депресії. Симптоми депресії: зниження працездатності у першій половині дня, головний біль, хиткість, порушення харчової поведінки, зниження лібідо, погана концентрація на поставлених завданнях, невміння утримувати нитку розмови, уникнення спілкування. Депресія Супутники депресії - страх і тривога, головні болі, панічні атаки, серцебиття, відчуття кома в горлі. із своїми можливостями. Через кілька тижнів хворий повертається до депресивної фази. Тяжка депресія характеризується втратою сенсу життя та суїцидальними думками. Психосоматично, або на рівні тіла, депресія може виявлятися у вигляді хронічного болю різної локалізації (спина, голова, обличчя, суглоби, внутрішні органи), запаморочення, хиткість, напади ВСД (тахікардія, задишка, головний біль тощо). Власне ці симптоми змушують людину звертатися до лікаря. У цьому випадку досвідчений лікар невролог визначає причину скарг, виключаючи органічну патологію, і тоді впливає на причину, а не на симптоми.

Сучасні підходи у лікуванні депресивних розладів

Згідно зі світовими протоколами доказової медицини на першому місці по ефективності лікування депресії стоїть психотерапія. Потім йдуть т.зв. "Фармакологічна милиця" і фізична активність (ЛФК, спорт і фітнес, виключаючи роботу з обтяженнями і деякі вправи). У нашій клініці використовуються передові технології діагностики та лікування. Лікар невролог визначає ступінь захворювання, вік, супутні захворювання і спільно з пацієнтом визначає схему лікування. В одних випадках достатньо психокорекції та фізичної активності. В інших - необхідний курс антидепресантів. При легких формах захворювання можна обійтися фітоантидепресантами. Тут добре зарекомендував себе рослинний препарат на основі звіробою (поцікавтеся у лікуючого лікаря перевіреними марками з доведеною ефективністю і попросіть підібрати ваш варіант дозування). При більш важких формах необхідне спостереження фахівця і ретельний індивідуальний підбір схеми лікування, програми фізичної активності і стрес-менеджменту. В Україні і навіть в Києві, на жаль, вкрай мало хороших фахівців, здатних точно діагностувати проблему, грамотно підібрати адекватну і оптимальну схему лікування, а також контактувати з пацієнтом в процесі всього курсу лікування.

Що входить в курс лікування?

Первинна консультація, де доктор проведе повний огляд з оцінкою неврологічного статусу. Направлення на дообстеження для уточнення або виключення органічних патологій, запальний процесів і т.п. Складання схеми лікування. Перший етап - це, як правило, від 10 днів до 1 місяця з віддаленим контролем (по телефону, електронною поштою або іншим шляхом). Повторного огляду доктора з уточненням або постановкою остаточно діагнозу. Розробка подальшої схеми лікування з проміжним контролем. Проміжний контроль - періодичні огляди через 1 міс, потім через 2-3 міс., потім через 3-6 міс. (в залежності від ситуації). Таким чином, курс лікування триває від 6 мес.до 2 років (і більше при важких формах) і складається з декількох контрольних візитів до лікаря і проходження простим рекомендаціям по стрес-менеджменту і прийому препаратів.

Наші лікарі
likar
Мухоморов
Андрій Євгенович
психіатр
  • Спеціальність: психіатр
  • Направлення: Психіатрія
  • Стаж: 37 р.
likar
Завязкіна
Наталія Володимирівна
клінічний психолог
  • Спеціальність: Психолог
  • Направлення: Психологія
  • Стаж: 30 р.
form
Записатися на прийом