Спочатку був стрес…
Механізм розвитку депресії можна звести до такої простої схеми:
![]() |
|
Звідси різні назви: посттравматична, постродова, алкогольна, медикаментозна, затяжна, хронічна тощо. депресія.
![]() |
|
❐ Шкала самоконтролю за посыланням . Якщо набираєте 10 балів і більше - у Вас легка депресія. Це вже привід звернутися до лікаря за консультацією.
Види та симптоми
![]() |
|
Види та симптоми
Психосоматично, або на рівні тіла, депресія може виявлятися у вигляді хронічного болю різної локалізації (спина, голова, обличчя, суглоби, внутрішні органи), запаморочення, хиткість, напади ВСД (тахікардія, задишка, головний біль тощо). Власне ці симптоми змушують людину звертатися до лікаря. У цьому випадку досвідчений лікар невролог визначає причину скарг, виключаючи органічну патологію, і тоді впливає на причину, а не на симптоми
![]() |
+ почуття провини Важливо відзначити, що людям у стані депресії властиве почуття провини за ці прояви "слабкості", що посилює ситуацію і замикає порочне коло. Це одна з причин, через яку люди відкладають або ігнорують звернення до фахівця. |
Сучасні підходи у лікуванні депресивних розладів
![]() |
|
Згідно зі світовими протоколами доказової медицини на першому місці по ефективності лікування депресії стоїть психотерапія. Потім йдуть т.зв. "Фармакологічна милиця" і фізична активність (ЛФК, спорт і фітнес, виключаючи роботу з обтяженнями і деякі вправи).
У нашій клініці використовуються передові технології діагностики та лікування. Лікар невролог визначає ступінь захворювання, вік, супутні захворювання і спільно з пацієнтом визначає схему лікування. В одних випадках достатньо психокорекції та фізичної активності. В інших - необхідний курс антидепресантів.
При легких формах захворювання можна обійтися фітоантидепресантами. Тут добре зарекомендував себе рослинний препарат на основі звіробою (поцікавтеся у лікуючого лікаря перевіреними марками з доведеною ефективністю і попросіть підібрати ваш варіант дозування).
При більш важких формах необхідне спостереження фахівця і ретельний індивідуальний підбір схеми лікування, програми фізичної активності і стрес-менеджменту.
В Україні і навіть в Києві, на жаль, вкрай мало хороших фахівців, здатних точно діагностувати проблему, грамотно підібрати адекватну і оптимальну схему лікування, а також контактувати з пацієнтом в процесі всього курсу лікування.
Що входить в курс лікування?
- Первинна консультація, де доктор проведе повний огляд з оцінкою неврологічного статусу.
- Направлення на дообстеження для уточнення або виключення органічних патологій, запальний процесів і т.п.
- Складання схеми лікування. Перший етап - це, як правило, від 10 днів до 1 місяця з віддаленим контролем (по телефону, електронною поштою або іншим шляхом).
- Повторного огляду доктора з уточненням або постановкою остаточно діагнозу. Розробка подальшої схеми лікування з проміжним контролем.
- Проміжний контроль - періодичні огляди через 1 міс, потім через 2-3 міс., потім через 3-6 міс. (в залежності від ситуації).
Таким чином, курс лікування триває від 6 мес.до 2 років (і більше при важких формах) і складається з декількох контрольних візитів до лікаря і проходження простим рекомендаціям по стрес-менеджменту і прийому препаратів.
Робота з людьми у стані депресії потребує часу, уваги та терпіння.
Фахівці нашої клініки мають великий досвід, достатню експертизу і ресурси, щоб поставити точний діагноз, призначити ефективне лікування і підтримати людину в процесі лікування.
Потрапити до депресії – не соромно. А вийти з неї можна просто та зрозуміло.
Зробіть перший крок.