Біль у шиї

05 СІЧ 22
Біль у шиї

Біль у шиї

Болями у шиї страждає 80% жителів мегаполісів.

Біомеханічні особливості шийного відділу хребта зумовлені тим, що шия несе на собі все навантаження плечового поясу і забезпечує мобільність голови.

М’язи шиї протягом дня ніколи не відпочивають, тому потребують від свого власника гарного тонусу та еластичності. Саме постійно перевантажені м’язи, багаті больовими рецепторами, є причиною шийного болю, головного болю, болю у плечі, лопатці та п’ясти.

Не рідкісні і вегетативні симптоми шийного болю: запаморочення, нудота, підвищення артеріального тиску,  тахікардія.

Відомі такод нейропсихологічні симптоми шийного болю: зниження настрою, порушення сну, дратівливість.

Тривалий шийний біль може перейти у хронічну стадію та ускладнитися килом міжхребцевого диску

До якого лікаря краще звернутися?

Лікуванням болю у шиї займаються неврологи, ортопеди, кінезіотерапевти, мануальні терапевти (саме лікарі). При перших  зверненнях важливо встановити основну причину болю і діагноз, у відповідності до якого визначається план лікування.

Основні причини, захворювання і тактика лікування болю у шиї

Перевантажені м’язи, спазм м’зів, міофасціальний больовий синдром. Ці стани можуть бути за довготривалої сидячої роботи, незручного ліжка, невірно підібраного тренувального комплексу, при стресах, тривалих емоційних навантаженнях і т.п. Проблема вирішується, як правило, за допомогою масажу або мануальної терапії, носінням бандажу, корекцією комплексу вправ.

Остеохондроз, протрузія – дегенеративні зміни у суглобах, зокрема, у міжхребцевих дисках, які в свою чергу призводять до інших порушень м’язово-зв’язувального апарату і кровообігу та визивають больові відчуття.

Кила (грижа) міжхребцевого диску, Шморля, – може викликати біль і порушення рухової функції при стисканні нервових корінців. Лікування  підбирається в залежності від ступеня проблеми.

Особливості будови хребта (сколіоз, лордоз). Ці особливості створюють додаткове навантаження на м’язово-зв’язковий апарат, тому важливо регулярно і правильно компенсувати це навантаження. А у випадку періодичного виникнення гострого болю, , застосовуються медикаментозні блокади (ін’єкції), масаж і фізіотерапія.

Наслідки травми (перелому, вивиху), дисторсія – можуть створювати додаткове навантаження на м’язово-зв’зковий апарат. Тут важливо максимально відновити пошкоджені функції, компенсувати втрачені і виробити схему вправ. А у випадку періодичного виникнення гострого болю застосовуються медикаментозні блокади (в случае периодического возникновения острой боли, применяются медикаментозные блокады (ін’єкції), масаж і фізіотерапія.

Хронічна втома, стреси – частіше за все визивають скутість у плечовому поясі, що призводить до спазму м’язів, защемленню нервових корінців, порушенню кровообігу. На фоні загальної втоми та емоціонального виснаження запускається запальний процес і больовий синдром.

Новоутворення, судинні ураження, інфекції, суглобові ураження, які призводять до поступового порушення функції, защемленню, спазмам і т.п.

Тактика лікування при болю у шиї

Медична логістика повинна бути побудована наступним чином. За будь-якого болю у шиї необхідно звернутися до невролога (невропатолога) або ортопеда для встановлення діагнозу і отримання профілактичних рекомендацій. Якщо біль терпимий і наявний більше 2-4 тижнів, як правило, достатньо 1-2 візитів до профільного спеціаліста.

На жаль, до нас у Медичний центр потрапляють переважно пацієнти із хронічними болями у шиї, що потребує комплексного обстеження (рентгенографія, МРТ, дослідження крові) і більш тривалого лікування, яке, як правило, завжди успішне. Суть терапії складається із медикаментозного лікування, мануальної терапії, масажу, мезотерапії тригерних точок (за необхідності). Основний акцент робиться на індивідуальну реабілітацію з метою формування правильної ергономічної постави і профілактики загострень.

Мануальна терапія при болях у шиї

Особливо важливо, щоб маніпуляції з шийним відділом хребта проводив лікар, спеціаліст з вищою медичною освітою. Такою кваліфікацією, як мануальна терапія, володіють лікарі неврологи (невропатологи), вертебрологи і ортопеди.

Вартість консультації приватного невролога

При першому звернненні до нашого Медичного центру лікар невролог або ортопед проводить повний неврологічний огляд, заводить медичну картку пацієнта. Такий огляд триває до 45 хв. Якщо під час огляду є необхідність (і немає протипоказань), лікар застосовує м'які техніки мануальної корекції, що входить у вартість консультації.

Вартість первинної консультації невролога* 530 грн

Вартість повторної консультації 430 грн

Лікар може рекомендувати курс із декількох сеансів мануальної терапії. В такому випадку вартість одного сеансу мануальної терапії складатиме 320 грн.

Довірте лікування шиї нашим спеціалістам!

ортопед-травматологОпанасенко

Опанасенко Володимир Вікторович

Ортопед-травматолог

Сертифікований спеціаліст з плазмотерапії (ПРП)

"У пацієнтів вікових груп використовую введення гіалуронової кислоти у суглоби та індивідуальні реабілітаційні програми, що дозволяє значно відтермінувати чи уникнути заміни суглобів".

НевропатологИвченко Юлия

Івченко Юлія Анатоліївна

Невропатолог

Спеціалізація: болі у спині, мігрені.

"Пацієнтам з хворобою Паркінсона та хворобою Альцгеймера призначаю фармакотерапію згідно останніх міжнародних протоколів. Я прибічник використання мінімальної кількості препаратів, роблю акценти на індивідуальних програмах".

Статьи по теме

Головний біль і патологія шийного відділу хребта

Часто пацієнти на прийомі у невролога скаржаться на головні болі в шийно-потиличної-тім'яної області, що посилюються після тривалого перебування в положенні сидячи, знаходження на протязі, стресових факторів.

Остехондроз

Остеохондроз не являється хворобою, але цей термін часто використовують для опису дегенеративних змін, які відбуваються в міжхребцевих дисках.

Консультація невролога

Невролог (невропатолог, вертебролог) - це фахівець, який займається проблемами нервової системи та опорно-рухового апарату.

Клінічна діяльність
Контакти