Вплив алкоголю на нервову систему

17 ЧЕР 14
Вплив алкоголю на нервову систему

Вплив алкоголю на нервову систему

Пияцто є вправа у божевіллі. Піфагор

Дуже часто допитливий розум цікавиться, скільки можна вживати спиртного так, щоб не зашкодити, і яка група напоїв бажана.

Питання, звичайно, цікаве. Все більше людей цікавить, які "взаємовідносини" у алкоголю з печінкою та сердцем.

Печінка - потужна біохімічна лабораторія, основна задача якої полягає в очистці крові від токсинів, які потрапляють у травневий тракт. При вживнні невеликих доз алкоголю (а для печінки це неодмінно токсини), відносно здорова печінка елементарно реалізує свою санітарну функцію. Отже, при вживанні спиртних напоїв "на свята" і за наявності розвантажувальних днів, печінка має змогу саморегенерувати.

Червоне вино має чудову кардіопротекторну дію, за рахунок наявності антиоксидантів знижує рівень холестерину, має ферментативну дію і полегшує травлення.

Отже, печінка і серце при взаємодії із спиртними напоями не страждають при помірному вживанні. Потрапляючи в організм, спирт затримується на декілька днів в печінці, до доби - у крові, но більше всього, до 24 годин, - в клітинах головного мозку

Головний мозок та інші клітини нервової системи практично не здатні до регенерації на відміну від клітин печінки. Все, з чим не впоралась печінка, прямотоком проходить через гематоенцефалічний бер'єр і вражає клітини головного мозку. Спирт токсично діє на мієлін, вносить дисонанс в передачу процесів збудження і гальмування, виводить з організму вітамін В1, такий необхідний для нормальної роботи нервових клітин.

Чим же це проявляється, якщо виключити похмільний синдром? Головний біль, запаморочення, зниження розумової працездатності та хронічна втома. Навіть при епізодичних вживаннях незначних доз спиртних напоїв "на свята" або "з нагоди" через декілька тижнів можуть виникати вищезазначені скарги. 

Вибір за вами. Якщо ви спробуєте утриматися від прийому спиртних алкоголю повністю на півроку чи рік, ваша нервова система, ваша сім'я, ваш бюджет тільки виграють від цбого.

Клінічна діяльність
Контакти