Time+
Left
Right
Артроз
Артроз відноситься до хвороб століття. Причина в тому, що захворювання стрімко молодшає: якщо раніше ним страждали тільки літні люди, то тепер такий діагноз ставлять і 30-40-річним. Артроз - захворювання, при якому стоншуються хрящ і волокна зв'язок, а якщо говорити про колінні суглоби, ще й меніски. Остеоартроз колінного суглоба (гонартроз) - хронічне захворювання, при якому відбувається прогресуюче руйнування хрящової тканини колінного суглоба і порушення його функції.

Найчастіше артроз виникає у літніх людей (первинний гонартроз). Але може зустрічатися в будь-якому віці (вторинний гонартроз) і розвивається, як правило, в результаті травми, різних порушень обміну речовин, деяких ендокринних або інфекційних захворювань.
Найважчою є третя стадія артрозу, коли суглоб значно зруйнований, а болі стають практично постійними.

Поширена помилка про те, що хвороби суглобів - доля тільки літніх людей, призводить до того, що на симптоми остеоартрозу не звертають уваги, що призводить до пізнього звернення до лікаря.
Скарги пацієнтів
За певних обставин біль у суглобах може сигналізувати про серйозні проблеми, які вимагають негайного звернення до лікаря. Найчастіше з'являються скарги на:
Набряк колінного суглоба
Коліно, уражене артрозом набрякле, почервоніле, гарячіше на дотик в порівнянні з іншим. Це є ознаками запалення, яке обмежує рухи та приводить до незворотнього зносу суглобового хряща.
Хрускіт під час ходьби
Особливо проявляє себе при ходьбі по сходах, присіданнях, розгинанні коліна після тривалого сидіння. Він є однією з перших ознак артрозу, особливо страждає хрящ надколінка («колінної чашечки»).
Ураження інших суглобів
Несвоєчасне лікування призводить до порушення біомеханіки, перенавантаження іншого коліна, кульшових суглобів та хребта. З'являються симптоми прогресування артрозу в інших суглобах та біля міжхребцевих дисків.
Ранкова скутість
Один з перших симптомів ревматоїдного артриту, який вражає дрібні суглоби пальців та колінні суглоби. Скутість супроводжується набряком суглобів та болями, що призводить до хронічного запалення суглобів.
Болі при русі
Виникають починаючи з другої стадії артрозу. Характерним є посилення болі в другій половині дня після ходьби або побутових навантажень.
Блок колінного суглоба
Спричиняється невдалим рухом. Стає не можливим розігнути коліно. В основі процесу лежить защемлення між суставними поверхнями пошкодженого меніску.
Причини артрозу
Інтенсивні фізичні навантаження
Травми при грі в футбол, катанні на лижах та сноуборді, танцях.
Мікротравми суглобів
Мікротравматизація менісків і зв'язок при не раціональних навантаженнях заняттях спортом, фітнесом, бігом, роботі на дачі.
Вроджена схильність
Імовірність появи артрозу збільшується, якщо батьки, бабусі, дідусі страждали на поразку суглобів, подагру.
Деякі захворювання
Такі як цукровий діабет, подагра, ревматоїдний артрит.
Надлишок маси
Кожен зайвий кілограм посилює навантаження на суглоби. Однією з умов лікування артрозів є зниження ваги.
Природні вікові зміни
Артроз може виникати внаслідок природного зносу хряща, старіння, порушень постави, проблем з поперековим відділом хребта, підвищенням індексу маси тіла.

Лікування колінних суглобів

Замовити консультацію лікаря

Мистецтво та ортопедія

Балет - це моя професія та життя. Перше побачення з танцем відбулося в шість років та триває щоденно весь час. Кожного дня багатогодинні репетиції, інколи навіть два рази на день. Гарний фізичний стан - запорука мого успіху та професійного життя в балеті. Під час репетицій маю максимальні навантаження на колінні суглоби, зв’язки та м’язи.

"Травми на репетиціях виникають дуже часто, а це втрата навичок та зрив репертуару. При перенавантаженні дають про себе знати старі травми. Спроби лікування менісків та хрящів коліна від запалення за допомогою пігулок призвели до проблем із шлунком та підшлунковою залозою."

Сеанси фізіотерапії займали багато часу та не завжди давали достатній лікувальний ефект. Мої колеги порадили мені звернутись в клініку «Тайм +» до ортопеда - травматолога для лікування методом плазмотерапії. Метод безболісний займає 20-40 хвилин на тиждень.

Протягом доби, після першого сеансу, я відчула перші позитивні зміни: зменшився набряк коліна та біль. Після другої процедури я відновила репетиції. Пройшов майже рік та старі травми коліна ще не турбують, планую провести плазмотерапію з профілактичною метою.

відгуки клієнтів
Давид Бузина
Копірайтер в компанії DDB
Граючи в футбол на штучному покритті отримав травму меніска коліна. Як наслідок синовіїт та рецидивуючи болі в коліні протягом трьох місяців. Суглоб був набряклий, гарячий та болісний. Деякі ортопеди рекомендували оперативне лікування-артроскопію. Друзі відвезли мене к клініку « Тайм+» до ортопеда для альтернативної консультації. Ортопед запропонував лікування методом плазмотерапії. Хочу додати, що процедура зовсім безболісна. Покращення відчув вже на третій день. Для закріплення результату ми провели ще три процедури, після другої пішов до реабілітолога з метою зміцнення м'язів та зв'язок. Через 15 днів повернувся до улюблених тренувань. Враховуючи численні травми колін в спортивному житті, вирішили з ортопедом раз на рік профілактично проводити плазмотерапію колінних суглобів, щоб уповільнити настання наступних стадій артрозу та зберегти хрящ.
Василь Тарасенко
3D дизайнер фрілансер
Доверил данной клинике своё здоровье и не пожалел, проблема была решена грамотно и качественно, потому всех своих друзей и родственников отправляю сюда. Из преимуществ - квалифицированные специалисты, доброжелательный персонал, высокое качество обслуживания и лечения, бонусом удобное расположение. Рекомендую и благодарю врачей за оказанную помощь
Олександр Сумароков
Креативний директор в TVlab
Клиника удобно расположена территориально, легко добираться с любого конца города. Очень хорошо оборудована, продумано все до мелочей, есть даже возможность зарядить мобильный телефон, пока занимаешься в зале ЛФК (провода выведены в шкафчики для вещей). Персонал вежливый, всегда накануне напомнит о визите в клинику. Врачи внимательные и профессионалы своего дела! Рекомендую!
Опанасенко Володимир Вікторович
лікар ортопед клініки Time+
Спеціалізація:
Регенеративна і профілактична медицина.
Сертифікований фахівець з плазмотерапіі (ПРП).
Пройшов курси «плазмотерапія в неврології, ортопедії і травматології» в 2019 році, має сертифікат спеціаліста.
Більше 2 років досвіду проведення даних процедур, з особистим досвідом ефективності даного методу лікування.

Основні групи пацієнтів:
- пацієнти з артрозами колінних суглобів
- болі в плечових суглобах
- артрози тазостегнового суглоба
- епікондиліти (лікоть тенісиста)
- спортивні травми і пошкодження суглобово-зв'язкового апарату при заняттях спортом і фітнесом.

За останній рік Володимиром Вікторовичем проведено понад 98 PRP і 300 PPP терапій.
Середній вік, з яким звертаються до фахівця для проведення даних терапій, 20-40 років
Медичний директор клініки Time+
Пелепейченко Олексій Юрійович
У разі звернення пацієнта зі складним випадком, в нашій клініці проводяться консиліуми під керівництвом медичного директора. Здійснюються спільні огляди, в процесі яких ретельно збирається вся інформація. Спільними зусиллями обговорюється діагноз і лікування хворого з урахуванням ситуації, що склалася. Для створення максимально ефективного протоколу лікування, спрямованого на одужання пацієнта.
" Метод плазмотерапії, якщо його адекватно використовувати, не викликає ускладнень. Безпечність методу полягає в тому, що пацієнту вводиться його власна плазма. Повністю виключені алергічні реакції, тому що у людини не може бути алергії на власну кров. Плазма має знеболювальні властивості, при введенні плазми в суглоб біль майже не відчувається."
Основні питання до лікаря
Звідки береться біль у коліні
Болі в колінному суглобі виникають внаслідок запального процесу, при загостренні артрозу, перенавантаженні, ревматологічних захворюваннях.
Симптоми
Основні симптоми - це біль, набряк, утруднення рухів (особливо при ходьбі по сходах та нерівних поверхнях, при тривалому, більше 40 хвилин, сидінні за кермом). Починаючи з другої стадії виникає хруст при розгинанні в колінному суглобі.
Кого зазвичай вражає артроз
Артрозом страждають пацієнти з надмірною вагою, ревматологічними проблемами, деформаціями ніг з Х-подібним або О-подібним типом та плоскостопістю.
Методи діагностики
Методи діагностики визначає лікар - ортопед на первинному огляді. Найбільш інформативним методом діагностики ушкодження хряща, менісків та зв'язок є проведення МРТ на томографі з високою роздільною здатністю. Дослідження крові дозволяє виключити такі захворювання як подагра, ревматизм, інфекції суглобів.
Причини артрозу коліна
Причини артрозу коліна - це нехтування болями в суглобі, які виникають внаслідок запалення. Дуже часто пацієнти терплять біль або дискомфорт в коліні, не проводячи профілактики та лікування. Запалений суглоб зношується в рази скоріше в порівнянні з безболісним суглобом.
Причини болі в коліні
Болі в коліні виникають через ушкодження менісків, утворення суглобових кіст, вироблення надмірної кількості суглобової рідини синовіальною сумкою. Також при перенавантаженні м'язів, навколо коліна, можуть виникати запалення м'яких тканин - бурсити.
Методи лікування
Методи лікування полягають в фармакотерапії запалення, зниження навантаження на хворий суглоб. Призначають протизапальні препарати. Якщо в суглобі дуже багато рідини, тоді лікар видаляє надлишок рідини з суглоба - це зовсім безболісна процедура, яка викликає моментальне полегшення. Для регенерації суглобових тканин застосовується плазмотерапія, препарати гіалуронової кислоти. Масаж та лікувальна фізкультура призначаються для покращення кровообігу в суглобі.
Реабілітаційні процедури
Мета реабілітації активувати м'язовий корсет, збільшити об'єм рухів у суглобі. Тривала реабілітація спрямована на навчання пацієнта правильним рухам, сенс яких полягає в мінімальному навантаженні на суглоб.
Профілактика
Профілактика артрозу коліна - це нормалізація маси тіла, користування коригуючими або амортизуючими устілками. Адекватне дозоване фізичне навантаження сприяє збереженню суглобового хряща та менісків, виробленню в достатній кількості суглобової рідини, яка змащує хрящі. Один або два рази на рік використання плазмотерапії та гіалуронової кислоти сприряє регенерації хряща та відновленню його шару.
Процедура плазмотерапії
1
Забір крові у пацієнта в кількості 8-16 мл
Перед процедурою дуже важливо правильно підготуватись: за добу не вживати жирної їжи, не палити, не вживати алкоголь. Обов'язковим є вживання великої кількості рідини, навіть перед маніпуляцією. За три доби не вживати нестероїдних протизапальних засобів.
2
Центрифугування від 5до 15 хвилин, в залежності від методики
Режим центрифугування визначає лікар. Ми можемо отримати плазму з різною кількістю тромбоцитів, в залежності від лікувальної мети.
3
Введення плазми збагаченої тромбоцитами в суглоб
У пацієнтів з показником лейкоцитів крові на рівні верхньої межі норми введення плазми може викликати дискомфорт та незначний біль. Це не є протипоказом, а навпаки стимулює протизапальну дію плазми.
4
Відпочинок 15 хвилин, обмеження навантажень на коліно протягом доби
У проміжку часу від тридцяти хвилин до однієї доби після введення проходить активне виділення протизапальних часток з тромбоцитів, які стимулюють регенерацію хрящової тканини.
Клініка неврології та нейроортопедії Time+
Про нас
Time+
Клініка «Тайм+» вже понад двадцять років займається консервативним лікуванням суглобів, хребта та нервової системи. Основні акценти зроблені на методиках, які допомагають швидко позбавитись болі за рахунок ортопедичних маніпуляцій. Профілактичний напрямок роботи клініки забезпечують неврологи, ревматолог, кінезіотерапевти, масажисти, відділ сервісного супроводу та контролю якості лікування.
Статті по темі
У вас залишилися запитання про лікування артрозу колінного суглоба в клініці Time+?
Замовте консультацію лікаря
Контакти нашої клініки Time+:
0 800 339 729
info@spinedoctor.com.ua
вул. Джона Маккейна (Івана Кудрі), 26, Київ
Наша клініка знаходиться в центрі міста Київ в Печерському районі. Неподалік від станції метро "Дружби Народів"