гіалуронова кислота в коліний суглоб
Time+
Left
Right

Артроз суглоба

Артроз, це захворювання яке має прогресуючий перебіг. Суть якого полягає в старінні хряща суглоба, що призводить до зменьшення об'єму рухів, навіть до повної нерухомості. Хрящі та суглобова рідина забезпечують вільний рух суглоба. Синовіальна-суглобова рідина синтезується синовіальною оболонкою суглоба, нестача її призводить до збільшення тертя між хрящами та виникненням болю.

З віком кількість суглобової рідини зменьшується, що призводить до прогресування артрозу. Артроз найчастіше вражає колінний та кульшовий суглоби. Зайва вага, малорухомий спосіб життя, перенесенні травми, вік старше 50 років, артрози у родичів, є основними маркерами нестачі суглобової рідини.

Скарги пацієнтів
За певних обставин біль у суглобах може сигналізувати про серйозні проблеми, які вимагають негайного звернення до лікаря. Найчастіше з'являються скарги на:
Набряк колінного суглоба
Коліно, уражене артрозом набрякле, почервоніле, гарячіше на дотик в порівнянні з іншим. Це є ознаками запалення, яке обмежує рухи та приводить до незворотнього зносу суглобового хряща.
Одна з причин запалення постійне травмування хряща внаслідок малого вмісту суглобової рідини.
Хрускіт під час ходьби
Особливо проявляє себе при ходьбі по сходах, присіданнях, розгинанні коліна після тривалого сидіння. Він є однією з перших ознак артрозу, особливо страждає хрящ надколінка («колінної чашечки»).
Перенавантаження протилежного суглоба.
Несвоєчасне лікування хворого коліна призводить до зносу здорогового суглоба з іншого боку внаслідок його перевантаження.
Обмеження рухомості.
Тривалий хронічний больовий синдром призводить до обмеження рухів в повсякденному житті. Суглоб перестає рухатись та починає старіти. Прості речі як сісти на низький стілець або йти по високих сходах є неможливими.
Болі при ходьбі.
Чітко дають себе знати вже на другій стадіїї артроза. Виникає біль в глибині колінного суглоба або на внутрішній поверхні коліна.
Контрактура колінного суглоба.
Виникає на четвертій стадії артрозу та потребує ендопротезування.
Причини порушення вироблення
суглобової рідини в коліні:

малорухомий спосіб життя
Зазвичай корелює з зайвою вагою. При дефіциті рухів не виникає нормального вироблення «свіжої» суглобової рідини, хрящі погано змащуються та пересихають.
деформації анатомічної вісі кінцівок
Х-подібні, або О-подібні ноги. Такі анатомічні особливості призводять до не рівномірного навантаження на суглоб. Коліно, в цьому сенсі найбільш уражується, тому що несе великі навантаження та через його центр проходить анатомічна вісь ноги.
спортивні та побутові травми суглобів.
Постійна, навіть, не велика травматизація призводить до запалення суглоба та його оболонок. Це, в свою чергу, призводить до вироблення не якісної суглобової рідини, яка містить фрагменти запалення замість потрібних білків та амінокислот для хряща.
ревматоїдний артрит
Постійне запалення призводить до руйнування хряща, суглобова рідина вже починає руйнувати кісткові структури, які не вкриті суглобовим хрящем
артрози у родичів
Генетичний компонент збільшує ризик виникнення артрозу на 50-60%. Якщо у Вас є родичі з артрозом треба не гаїти часу при появі болів в коліні.
вік старше 50 років
Саме цей вік є «Рубіконом» для суглобів, навіть при відсутності скарг артроз безсимптомно прямує від першої стадії до другої. Якщо стримати течію артрозу ще на І-ІІ стадії це не вплине на якість життя, на відміну від ІІ-ІІІ стадії.

Лікування колінних суглобів

Замовити консультацію лікаря

Позбавлення від болі

Першу половину свого життя, а мені вже 55 років, я активно займалася спортом, отримувала чисельні травми. Потім інститут, сімейне життя, виховання дітей, сидяча робота. Після 45 років почала активно набирати вагу. Тривалий час мене турбували болі в колінах різної інтенсивності.

"Сама собі призначала протизапальні препарати. Одного разу коліно набрякло, почервоніло та виник сильний біль. Маючи зайву вагу, проблеми з серцем та цукровий діабет, не наважилась підти до сімейного лікаря в період пандемії."

Друзі порекомендували ортопеда в кліниці «Тайм+». На першому прийомі лікар-ортопед позбавив мій суглоб від зайвої рідини, відкачавши її. Та ввів у суглоб протизапальний препарат. Через тиждень, коли пройшло запалення, лікар ввів у суглоб високонцентрований розчин гіалуронової кислоти. Пройшов, майже, рік, коліно не турбує. Збираюсь на другу ін’єкцію, яка проводится, в моєму випадку, раз на рік.

відгуки клієнтів
Іван Лазаренко
Дідусь двух онуків. 56 років
Хочу з Вами поділитися власним досвідом лікування гіалуроновою кислотою. Мій пенсійний вік додає клопоту колінам. Лікуюсь тривало, постійний прийом знеболювальних, мазей, розтирок протягом року. За професією я бухгалтер та маю звичку фіксувати всі витрати. Річний звіт за знеболювальні препарати та інше склав майже десять тисяч гривень. Я вже не кажу про шкідливість для шлунку та печінки. Побачивши мою ходу та хрускіт в суглобах колежанка, з якою я працюю, порадила звернутись к клініку тайм+. Ортопед почувши мій анамнез запропонував вколоти в суглоби по одній ін'єкції викоконцентрованої гіалуронової кислоти з інтервалом раз на тиждень. Лікар сказав, що полегшення вистачить на рік. Вартість однієї ін'екціїї три тисячі гривень, я іх виконала дві...рахуйте самі. Процедура безболісна, перше полегшення відчула через два тижні. Минуло пів року, до лікування додала дієту та реабілітацію. Почуваю себе добре, планую повторити курс лікування через пів року.
Василь Тарасенко
3D дизайнер фрілансер
Доверил данной клинике своё здоровье и не пожалел, проблема была решена грамотно и качественно, потому всех своих друзей и родственников отправляю сюда. Из преимуществ - квалифицированные специалисты, доброжелательный персонал, высокое качество обслуживания и лечения, бонусом удобное расположение. Рекомендую и благодарю врачей за оказанную помощь
Олександр Сумароков
Креативний директор в TVlab
Клиника удобно расположена территориально, легко добираться с любого конца города. Очень хорошо оборудована, продумано все до мелочей, есть даже возможность зарядить мобильный телефон, пока занимаешься в зале ЛФК (провода выведены в шкафчики для вещей). Персонал вежливый, всегда накануне напомнит о визите в клинику. Врачи внимательные и профессионалы своего дела! Рекомендую!
Опанасенко Володимир Вікторович
лікар ортопед клініки Time+
Спеціалізація:
Регенеративна і профілактична медицина.
Сертифікований фахівець з плазмотерапіі (ПРП).

Для лікування артрозів колінного суглоба ІІ-ІІІ ступеня застосовує різні форми гіалуронової кислоти найкращіх світових виробників.
Використовує протоколи, які дозволяють комбінувати гіалуронову кіслоту та плазмотерапію при артрозі колінного суглоба.

Пройшов курси «плазмотерапія в неврології, ортопедії і травматології» в 2019 році, має сертифікат спеціаліста.
Більше 2 років досвіду проведення даних процедур, з особистим досвідом ефективності даного методу лікування.

Основні групи пацієнтів:
- пацієнти з артрозами колінних суглобів
- болі в плечових суглобах
- артрози тазостегнового (кульшового) суглоба
- епікондиліти (лікоть тенісиста)
- спортивні травми і пошкодження суглобово-зв'язкового апарату при заняттях спортом і фітнесом.

За останній рік Володимиром Вікторовичем проведено понад 200 PRP і 400 PPP терапій.
Середній вік, з яким звертаються до фахівця для проведення даних терапій, 50-60 років, найстарішому пацієнтові 90 років.
Медичний директор клініки Time+
Пелепейченко Олексій Юрійович
У разі звернення пацієнта зі складним випадком, в нашій клініці проводяться консиліуми під керівництвом медичного директора. Здійснюються спільні огляди, в процесі яких ретельно збирається вся інформація. Спільними зусиллями обговорюється діагноз і лікування хворого з урахуванням ситуації, що склалася. Для створення максимально ефективного протоколу лікування, спрямованого на одужання пацієнта.
" Ввдення гіалуронової кислоти в колінний суглоб безболісний та ефективний метод уповільнення старіння суглобу. Вона добре розсмоктується в суглобі. Ефект від введення спостерігається вже на першому тижні від початку лікування. Алергійні реакції бувають вкрай рідко."
Основні питання до лікаря
Які препарати гіалуроної кислоти кращі?
Вони всі по своїй структурі ідентичні. Різниця лише в концентраціях діючої речовини. При дозі речовини 20 мг потрібно три ін'єкції, при дозі 60 мг одна. Головне використовувати лише сертифіковані препарати!!!
Після введення гіалуронової кислоти власна суглобова рідина не виробляється, точніше перестає вироблятися?
Навпаки, гіалуронова кислота відновлює фізіологічні показники при артрозі та сприяє виробленню власної суглобової рідини.
При артрозі якого ступеня призначають препарати гіалуронової кислоти?
Гіалуронова кислота ефективна при артрозі ІІ-ІІІ ступеня.

А як це голку в коліно?
Введення гіалуронової кислоти майже не викликає больових відчуттів, якщо вони є, можуть відчуватися лише на мить при проколюванні шкіри та капсули суглоба. В порівнянні з внутрішньом'язовою ін'єкцією укол гіалуронової кислоти переноситься значно легше.
Як готуватися до процедури?
Готуватися до процедури не потрібно.
Як вести себе після процедури? Протягом двох днів після процедури бажано не давати інтенсивних навантажень на коліно.
Які протипоказання до процедури?
Протипоказання: гострі інфекційні захворювання, гострий запальний процес в колінному суглобі. Прикладом цього є грипп, кишкова інфекція, підвищення температури тіла, лихоманка. Гостре запалення коліна можна відчути на дотик-горячий суглоб та наочно -збільшення поверхні суглоба. До цих симптомів може приєднатися не значний хруст в суглобі (крепітація).
Процедура введення гіалуронової кислоти в суглоб:
1
Спеціальна підготовка не потрібна
В стерільних умовах на ортопедичній кушетці, лікар-ортопед вводить препарат в колінний суглоб. Поверхня суглоба триразово оброблюється антисептиками, які мають протимікробну та протигрибкову дію. При введенні препарату гіалуронової кислоти іноді виникають больові відчуття на рівні дискомфорту.
2
Відпочинок 15-20 хвилин
Відпочинок після маніпуляції потрібен для того щоб через оболонку суглоба не відходила рідина після маніпуляції. Також перші хвилини можлива локальна кровотеча з капілярів. Відпочинок після маніпуляції повністю запобігає цим ускладненням.
3
Протягом двох днів зменшити навантаження на коліно
Гілуронова кислота займає рівномірну концентрацію в суглобі протягом двох днів. Дуже важливо створити сприятливі умови для розподілення ліків в суглобі.
4
Спостереження за станом суглобу у Вашого лікаря
На курс лікування використовується від однієї до трьох ін'єкцій гіалуронової кислоти з періодичністю 1 раз на рік. Однієї ін'єкції достатньо у випадку коли лікар застосовує концентрацію гіалуронової кислоти 60 мг. Більша кількість ін'єкцій використовується в разі вибору лікарем дози препарату 20 або 40 мг.
Клініка неврології та нейроортопедії Time+
Про нас
Time+
Клініка «Тайм+» вже понад двадцять років займається консервативним лікуванням суглобів, хребта та нервової системи. Основні акценти зроблені на методиках, які допомагають швидко позбавитись болі за рахунок ортопедичних маніпуляцій. Профілактичний напрямок роботи клініки забезпечують неврологи, ревматолог, кінезіотерапевти, масажисти, відділ сервісного супроводу та контролю якості лікування.
Статті по темі
У вас залишилися запитання про лікування артрозу колінного суглоба в клініці Time+?
Замовте консультацію лікаря
Контакти нашої клініки Time+:
0 800 339 729
info@spinedoctor.com.ua
вул. Джона Маккейна (Івана Кудрі), 26, Київ
Наша клініка знаходиться в центрі міста Київ в Печерському районі. Неподалік від станції метро "Дружби Народів"